TANIEC KREATYWNY
2,5-3 lata

Taniec – budzi wśród dzieci naturalną radość. W tańcu mają możliwość poznania i rozwoju własnego potencjału ruchu, jak również wypróbowania jego nowych form. Pogłębiają świadomość własnego ciała odkrywając jego możliwości i ograniczenia, rozwijają i urzeczywistniają w ruchu własne pomysły i fantazję, pogłębiają zdolność ekspresji.

Program tańca kreatywnego jest bardzo zróżnicowany i zawiera oprócz podstaw baletu m.in. improwizację ruchu, ćwiczenia rytmiczno-muzyczne, eksperymentowanie z różnymi materiałami i instrumentami, pracę z obrazami, wersami, bajkami, trening ruchowy jak również zabawy manualne i plastyczne. Podczas zajęć wykorzystywana jest głównie muzyka klasyczna ponieważ łatwiej przemawia ona do dzieci. Jednym z najważniejszych elementów zajęć są powitanie i pożegnanie (zawsze takie same), które porządkują czas zajęć i dzięki powtarzalności dają dzieciom poczucie bezpieczeństwa. Zabawy i ćwiczenia są pomyślane w ten sposób, by korzystać z potencjału i pomysłów dzieci, wzbogacając je w ten sposób o treści, których dzieci potrzebują w danym momencie.

Taniec kreatywny jest idealną formą zajęć ruchowych dla dzieci w wieku 2,5/3 lat, nie tylko dla dziewczynek. Zajęcia trwają 30 minut.