MAMA FIT
mamy z niemowlakami

Mama Fit to zajęcia fitnessu dla mam ze swoimi dziećmi w wieku niemowlęcym, polecane od 6 tygodnia po porodzie (6 – 8 tygodni po porodzie fizjologicznym, 12 tygodni po cesarskim cięciu). Zajęcia dostosowane są tak, aby mamy mogły ćwiczyć w obecności swoich pociech, a niektóre ćwiczenia mogły wykonywać razem z nimi. Skupiamy się przede wszystkim na ćwiczeniach wzmacniających brzuch, ramiona, mięśnie grzbietu, jak i ćwiczeniach wzmacniających mięśnie dna miednicy oraz ćwiczeniach zapobiegających bólom kręgosłupa w odcinku lędźwiowym.

Umiarkowane tempo zajęć, prostota ćwiczeń jak i małe grupy, to wszystko powoduje, że są to zajęcia przyjemne i skuteczne.Ułatwiają szybki powrót do formy po porodzie i utratę „nadprogramowych” kilogramów. Natomiast ćwiczenia dna miednicy pomagają odzyskać kontrolę nad własnym ciałem, zapobiec, w przyszłości, nietrzymaniu moczu i wypadaniu narządów rodnych. Zajęcia kończymy treningiem lub masażem niemowlęcia wspomagającym jego rozwój.

Dla każdej mamy jest to forma świetnej zabawy, spędzenia miło czasu ze swoją pociechą, a przy tym nawiązaniu kontaktu z innymi mamami.

Każda mama przed przystąpieniem do zajęć powinna wcześniej skonsultować się ze swoim lekarzem ginekologiem – położnikiem i zapytać o możliwość przystąpienia do ćwiczeń. Na pierwsze zajęcia należy przynieść zgodę lekarza na uczestnictwo w zajęciach.