KIDS FITNESS
2-3 lata, 3-4 lata

Kids Fitness to specjalnie przygotowany ogólnorozwojowy program treningowy dla dzieci w wieku od 2 do 7 lat. Fitness dla dzieci charakteryzuje się obecnością wielu gier sportowych i zabaw ruchowych, ćwiczeń wzmacniających i rozciągających. Ciekawy, działający na wyobraźnię wybór przedmiotów, takich jak: maty, piłki duże i małe, taśmy, akcesoria do jogi, przedmioty codziennego użytku, trampolina jak i fantazyjne tory przeszkód wpływają na aktywność i kreatywność dzieci. Zajęcia przewidują także czas na zabawy plastyczne, manualne, czytanie bajek, itp.
Dzieci bawią się i ćwiczą jednocześnie. Fitness dla dzieci uczy najmłodszych zasad zdrowego stylu życia i zachęca do aktywności ruchowej.
Zajęcia sportowe uczą również wygrywać i znosić porażki, uczą zasad „fair play”, wpływają na kreatywne myślenie, pewność siebie. Ponadto kształtują dodatnie cechy charakteru, czyli cierpliwość, wytrwałość, odwagę, samodzielność, współdziałanie w grupie, odpowiedzialność za drugą osobę i całą grupę, odporność psychiczną.

Dzięki grom i zabawom ruchowym podnosi się wydajność układu ruchowego, krążenia, oddychania oraz przemiany materii. Redukuje się tkanka tłuszczowa. Gimnastyka sprawia dużo radości, daje możliwość rozwijania pamięci, myślenia dziecka, spostrzegawczości, orientacji, podzielności uwagi, kreatywności, wyobraźni, inteligencji twórczej i aktywności, a nawet umuzykalnienia.

Najlepiej ćwiczy się w podobnych grupach wiekowych, ponieważ innej aktywności wymagają maluszki, a innej starszaki. Zajęcia dla dzieci trwają 45 minut. Dzieci najmłodsze ćwiczą z rodzicami lub opiekunami.

Kids_Fitness1 Kids_Fitness2 Kids_Fitness4Kids_Fitness3